MATERIÁL RAYON

18.07.2023

RAYON

Vlákno, které se vyrábí z celulózy. A celulóza je ze dřeva, lnu, bavlny, bambusu ….Jednoduše řečeno…. Celulóza se namáčí a namáčí a namáčí, rozpustí a pak projde tryskou a vytryskne pramínek viskózy.

Rayon je textilní vlákno vyrobené z přírodního materiálu, konkrétně z celulózy rostlin. Tento materiál je známý pro svou měkkost, hladkost a lehkost. Rayon je často používán jako náhrada za přírodní vlákna, jako je bavlna nebo hedvábí, protože má podobný vzhled a pocit.

Jedna z výhod rayonu je jeho vysoká absorpční schopnost, která umožňuje materiálu dobře absorbovat vlhkost. To znamená, že se rayonové tkaniny mohou cítit pohodlné a chladné na dotek, což je výhodné zejména v teplejším prostředí.

Další výhodou rayonu je jeho schopnost dobře absorbovat barviva, což z něj činí ideální materiál pro tisk a barvení. To umožňuje výrobu rayonových látek v různých barevných a vzorových variantách.

Rayon má také vlastnosti podobné přírodním vláknům, jako je dobrá prodyšnost a schopnost přizpůsobit se tvaru těla. Je měkký, pohodlný a často se používá při výrobě oděvů, jako jsou sukně, šaty, halenky a košile.

Celkově lze říci, že rayon je oblíbený materiál pro výrobu oblečení díky svým měkkým vlastnostem, pohodlí a schopnosti dobře absorbovat barvy.

DÁMSKÉ (Kategorie: Šaty - tuniky)