Tričko Buddhovy oči - zelené

Význam symbolu:
  1. Osvícení a moudrost: Budha symbolizuje probuzení a dosažení osvícení. Jeho oči představují probuzené vědomí a moudrost, kterou dosáhl.

  2. Vševidoucnost: Budhovy oči jsou často znázorňovány otevřené, což naznačuje jeho schopnost vidět všechny věci jasně a pravdivě. Znamenají schopnost porozumět pravdě a vidět skutečnost takovou, jaká je.

  3. Soucit a laskavost: Oči Budhy vyjadřují soucit a laskavost k všem bytostem. Symbolizují jeho bezpodmínečnou lásku a starost o utrpení a blaho ostatních.

  4. Naplnění a úplnost: Oči Budhy mohou také představovat naplnění a úplnost. Znamenají, že vnitřní realita a vnější svět jsou vzájemně propojeny a vyjadřují jednotu všeho.

  5. Osmistranný cesta: V buddhismu je osmistupňová cesta, kterou následovatelé mohou dosáhnout osvícení. Budhovy oči mohou symbolizovat tyto osm aspektů cesty a cestu ke středu, kterým je osvícení.

Je důležité si uvědomit, že výklad Budhových očí se může mírně lišit v různých buddhistických tradicích a kulturách. Vždy je důležité brát v potaz kontext a hlubší význam, který je výkladu přisuzován v konkrétním kontextu.


Nepouští barvy, příjemné na tělo.

M - délka 70, šíře 102, rukáv 14
L - délka 75, šíře 109, rukáv 15
XL - délka 75, šíře 117, rukáv 16
XXL - délka 78, šíře 122, rukáv 18   

Materiál: 100% bavlna

Země původu: Nepál


Zvolte si variantu:

490 Kč

Mohlo by se Vám také líbit ...